Koncert na faře

V pondělí 26. března 2012 se od 19.00 uskuteční světová předpremiéra nejstarší východočeské italské kantáty od Antonia Draghi: L´Oblighi dell´Universo. Vstupné 100 Kč.

Antonio Draghi: L´Oblighi dell´Universo (Závazky Všehomíra)

Jedná se o nejstarší východočeskou italskou kantátu-operu vytvořenou pro císaře Leopolda I. během jeho útěku před morem z Prahy do Pardubic a oslavy jeho narozenin na pardubickém zámku 9. června 1680. Tedy nejvýznamnější italský operní projekt před příjezdem Peruzzi-Denziovy společnosti z Benátek do Kuksu v roce 1724. V kantátě s recitativy, áriemi, duety a ansámbly vystupují alegorické postavy Rok 1680, Den 9. červen, Svět, Radost, Výročí, Závazek, Paměť a Naděje. Maestro di musica Ondřej Macek, kapelník krumlovského barokního ensemblu Hofmusici, připravuje tento unikátní hudební titul s Kabinetem barokních studií hradecké hudební katedry a festivalem Theatrum Kuks od února letošního roku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>